Reshad Strik Deprem Bölgesinde

Reshad Strik Depremzedelerle

Boşnak asıllı Avustralyalı oyuncu ve televizyon programcısı Reshad Strik, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen şehirlerdeki konteyner kentlerde yaşayanları ziyaret ederek, moral vermeye çalışıyor.
Reshad Strik Deprem Bölgesinde
Reshad Strik Deprem Bölgesinde
TRT Belgesel kanalında "Ailenin Yeni Üyesi" isimli kültür programıyla Türkiye'deki birçok şehri gezerek tanıtımını yapan Strik, depremlerin ardından Türkiye'ye geldi.Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüsü olarak, depremin en çok etkilediği illerden Hatay'da vatandaşlarla bir araya gelen Strik, biraz olsun deprem psikolojisinden uzaklaştırmak istediği çocuklarla oyunlar oynuyor, çeşitli aktivitelere katılıyor.

Strik, AA muhabirine, elinden geldiğince depremzedelerle bir arada olmaya çalıştığını söyledi.
Bu coğrafyayı tanıdığını belirten Strik, "Televizyon programı kapsamında bu bölgede defalarca bulundum. Depremin etkilediği şehirler, iyi bildiğim ve çok sevdiğim yerler. Şanlıurfa, Gaziantep, Adana, Kahramanmaraş, Hatay... Şu anda buraları geziyorum, bakıyorum ve inanamıyorum." dedi.

Depremin bölgedeki hemen hemen herkesi etkilediğini anlatan Strik, "Belgesel çekimleri kapsamında evlerinde kaldığım, konuk olduğum aileler, 'Acaba şu an ne yapıyor?' diye düşünüyorum. Bazılarını telefonla aradım, ulaşamadım. Haber yok. Çok zor bir durum." diye konuştu.
kaynak: aa

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski